1. Anasayfa
 2. Didim Hakkında

Didim Neler Yapılır

Didim Neler Yapılır
Altınkum Plajından görünüm
1
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Didim Neler Yapılır

 • Didim’de yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgi gösterdiği alan Altınkum. Bu ilginin sebebi ise Altınkum’un mavi bayrak ile ödüllendirilmiş olan kusursuz plajı. Tamamı halk plajı ve ücretsiz olan bu kumsalda safir tonlarındaki berrak denizin tadını çıkarmak ilk yapılması gerekenlerden. Altınkum plajında şezlong, şemsiye ve WC hizmetleri bulunuyor.  Ayrıca sahildeki jetski, banana gibi eğlence araçları da kullanılabilir.

Altınkum plajında banana ve jetski gibi eğlence seçenekleri ilgi gören aktivitelerden

Dilerseniz denize girmek için Altınkum’un çevresindeki koyları da terch edebilirsiniz. Sahil şeridinin başında yer alan 1. Koy, 2. Koy ve 3. Koy Altınkum’a oranla daha sakin yerler. Sahilin sonundan devam edilerek ulaşılabilen Cennet Köy plajı da serinlemek için uygun olan diğer bir alternatif.

Altınkum plajının başlangıcında yer alan 1. Koy

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Dalış eğitimleri veren merkezler sayesinde tüplü/tüpsüz dalış yapabilirsiniz. Başta Altınkum olmak üzere Mavişehir, Akbük gibi Didim’in birçok farklı noktasında dalış eğitim merkezleri bulunuyor.

Altınkum başta olmak üzere Mavişehir, Akbük ve Didim’in birçok noktasında bulunan dalış eğitim merkezlerinden yararlanabilirsiniz

Altınkum, Barış Parkı’ndan hareket eden tekne turlarına katılabilirsiniz. Martı Koyu, Cennet Ada Koyu, Akademi Koyu ve Akvaryum Koyu gibi birçok koyu gezdiren bu tekne turları eğlenceli, yemekli seçeneklere sahip.

Barış Parkı’ndan hareket eden tekne turları ile Martı Koyu, Cennet Ada Koyu, Akademi Koyu ve Akvaryum Koyu gibi birçok koyu ziyaret edebilirsiniz

Altınkum ve Didim merkezi birbirine bağlayan Atatürk Bulvarı üzerinde bölgenin ünlü incirini satan birçok seyyar satıcı görebilirsiniz. Bölgenin incirlerinden ve karadut şerbetinden tadabileceğiniz gibi yine aynı bulvar üzerinde yer alan balık restoranlarında ve Çin restoranlarında farklı lezzetlerden yiyebilirsiniz.

Bölgenin nefis incirlerinin ve karadut şerbetinin tadına bakabilirsiniz

Altınkum sahili geceleri de oldukça eğlenceli ve keyifli. Sahil şeridinde bulunan https://www.didiminfo.com/didim-club-medusa/ eğlenebileceğiniz gibi barları, kafeleri ve restoranları tercih edebilir ya da sahilde yürüyüş yapabilirsiniz.

Eğlenceli Altınkum geceleri için bölgede bulunan beach club ve discoları tercih edebilirsiniz

 • Çamlık mevkisi olarak bilinen ağaçlık alan Altınkum sahilindeki en geniş yeşil alan. Burası genellikle yürüyüş ve spor amacıyla tercih ediliyor.

Deniz manzarasının keyfini çıkarmak için Çamlık mevkisini ziyaret edebilirsiniz

 • Sahilde alışveriş alternatifleri oldukça zengin. Bu alternatiflerin başında Didyma Shopping Center geliyor. Satın alınabilecekler arasında Didim’e özgü takılar, aksesuarlar, eşyalar ve tekstil ürünleri gibi pek çok seçenek mevcut.

Bölgede birçok hediyelik eşya alabileceğiniz satıcılara rastlamanız mümkün

 • Dilerseniz Didim’de düzenlenen festivallere ve şenliklere de katılabilirsiniz. Temmuz ve Ağustos ayları arasında düzenlenen Yazarlar Festivali, 1 Eylül’de gerçekleştirilen Barış Şenliği, Didim organizasyonlarının başında geliyor.

Altınkum 11. Yazarlar Festivali

 • Didim’in merkezindeki otogardan hareket eden minibüslerle Akbük, Apollon Tapınağı, Akköy, Milet Antik Kenti, Priene Antik Kenti ve Bafa Gölü Milli Parkı gibi turistik değeri olan alanlar ziyaret edilebilir. Akbük’ün sakin koylarında serinleyip, güneşlenebileceğiniz gibi, Bafa Gölü’nde yüzebilir, gölde tekne turuna çıkabilirsiniz. Akköy’den, zeytin, zeytinyağı, tütün, incir, çilek, reçel, pekmez, köy şarabı gibi malzemeler alabilir, antik kentleri ziyaret ederek, tarihe tanıklık ederken birçok fotoğraf çekebilirsiniz.

Apollon Tapınağı

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.