1. Anasayfa
 2. Didim Haberleri

Didim Halkı Kazandı

Didim Halkı Kazandı
0

İçindekiler

Didim Halkı Kazandı.

Didim Halkı Kazandı

Didim Halkı Kazandı; Didim’de Agromey Gıda Yem ve Sanayi Tic. A.Ş tarafından kurulması planlanan yılda 2 ton kapasiteli Su Ürünleri Yetiştiriciliği Tesisi ile ilgili 16 Ocak günü Akköy Meydan Kıraathanesi gerçekleşecek ÇED raporu görüşmesi Didimliler tepkisi nedeniyle yapılamadı.

Havama, Suyuma, Toprağıma Dokunma,

Didim Halkı OSB İstemiyor.

ÇED Raporu görüşmelerinde önce Didimlilere desteğe gelenler arasında; Didim çevresinde bulunan siyasi parti ilçe yöneticileri, çevre dernekleri yöneticileri, Akköylüler ve çok sayıda vatandaş yer aldı.
Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay “Geldikleri gibi gidecekler” dedi
ÇED Yönetmeliğinin 9.maddesi gereğince “Halkın Katılımlı toplantısı” öncesinde Didimliler, Didim Halk Platformu adı ile Akköy’de toplanarak “Havama, suyuma, toprağıma dokunma”, “Didim’e Dokunma” sloganları atarken davul ve düdük çalarak protesto etti.

“Yetkililerin Geçişine İzin Verilmedi”

Protesto eylemi devam ederken, ÇED raporunun okunması için gelen yetkililer, kendi özel korumaları ve jandarma güçlerinin de desteğiyle kalabalığı geçip, toplantının yapılması düşünülen kahvehaneye girmek istediler

Vatandaşlar alkışlar ve ıslıklarla yetkilileri protesto ederken, karşılıklı diyaloğun ardından yetkililer geri çekilmek zorunda kaldı. CHP’li Aydın M.V Hüseyin Yıldız ise; “Gelen arkadaşlar toplantı yapılmamıştır diye tutanak tutacaklar bizlerde imzalarımızı atacağız ve gidecekler. Bizim güvenlik görevlileriyle sıkıntımız yok. Biz Didim’in toprağını havasını savunuyoruz, herhangi bir sıkıntı yok” diye konuştu.

“Heyet geri adım attı”

Didim Halkı Kazandı

Akköy’deki Jandarma karakoluna geri dönen yetkililer daha sonra CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız ve Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’ın da yer aldığı heyetle özel görüştü. Görüşmenin ardından korumalar ve Jandarma eşliğinde kahveye gelen yetkililer “Halk bilgilenmek istememiş, halkın yoğun tepkisinden dolayı sunum yapılmamıştır” dair tutanak tuttu. Hazırlanan tutanaklar belediyeye de teslim edilirken, resmi işlemin ardından yetkililer alandan uzaklaştı.

ÇED toplantısının yapılamadığı resmi olarak kayıt altına alınmasının ardından halka seslenen Belediye Başkanı Deniz Atabay; “Güzel Aydınımızın dört köşesinden desteğe gelen herkese teşekkür ederiz. Tüm Didim halkına teşekkür ediyorum. Kendinizi alkışlayın. Daha yolun başındayız. Uzun ince bir yol, aynı azimle devam edeceğiz gazamız mübarek olsun” ifadelerini kullanarak ilçe sakinlerine ve çevrecilere teşekkür etti.
Didimliler sonucu alkışlarla ve halaylarla kutlarken, olaysız şekilde dağıldı. Didim Halkı Kazandı Didim Halkı Kazandı Didim Halkı Kazandı

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.