1. Anasayfa
 2. Didim Haberleri

Çocuklardan ve İş Adamlarından Engellilere Sandalye

Çocuklardan ve İş Adamlarından Engellilere Sandalye
1

Çocuklardan ve İş Adamlarından Engellilere Sandalye

Çocuklardan ve İş Adamlarından Engellilere Sandalye; Çiçek Bahçesi Gündüz Bakımevi ve Didim Genç İşadamları Derneği (DİGİAD), Didim Yöresi Engelliler Derneği (DİYED) üyesi iki engelliye tekerlekli sandalye hediye ettiler.
Çiçek Bahçesi Gündüz Bakımevindeki çocukların okulda oluşturulan kumbarada biriktirdikleri paralarla Didim’de yaşamını sürdüren Mediha Almuslu isimli kadına, DİGİAD üyesi iş adamları tarafından da Şükrü Çokgezmiş isimli engelliye akülü tekerlekli sandalye hediye edildi. Hediyeler Grand Didyma otelde düzenlenen kahvaltı sonrası verildi. Kahvaltıda bir konuşma yapan DİYED başkanı Bedri Altıntaş her iki kuruma da teşekkür etti ve 3 Aralık Engelliler gününden bu yana çeşitli etkinliklerle engellilerin farkına varılması etkinliği düzenlediklerini belirtti ve 2019 yılında projelendirilen ve bir çok örneği olan Engelsiz Köy projesini gündemde tutmak ve bu projenin hayata geçirilmesi için bir dizi girişimde bulunacaklarını belirttiler.
Çiçek Bahçesi Gündüz Bakımevi sahibi Gül Börekçi, okullarındaki “çocuklara engellilerle birlikte yaşamanın gereğini ve onlara destek olanın önemini anlatmak için” başlattıkları kağıt kumbarada biriken parayla bir sandalye alarak hayata engeli olarak devam eden birisine vermek istediklerini bu girişimleri içinde derneğin belirlediği Medija hanıma sandalye aldıklarını bunu “güle güle kullanmalarını” istedi ve desteklerinin devam edeceğini belirtti.
DİGİAD yönetimine yeni seçilen Kerim Küsmez başkanlığındaki dernek yöneticileri de kahvaltıya katıldı ve başkan Küsmez; “engellilerle birlikte yaşamak için onların sosyal hayata katılabilmeleri için yaptıkları bu girişimin aslında bir binadaki bir tuğla olduğunu akülü tekerlekli sandalye ile bu tuğlayı koyduklarını” belirtti ve” bundan sonrada hem üyeleri arasında hem de bulundukları tüm topluluklarda engellilerin farkındalığı için” çalışacaklarını belirtti.
Kahvaltı sonrası DİGİAD, DİYED ve Çiçek Bahçesi yöneticileri sandalyeleri sahiplerine teslim ettiler.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.